453897-2021 - ÄndringSverige-Kristianstad: Sjukhussängar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukhussängar och sängbord
Referensnummer: 2021-O001416
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose Region Skånes behov av sjukhussängar och sjukhusbord (sängbord) inklusive tillbehör för allmän sjukvård och psykiatri inom sjukvården i Region Skåne.