453910-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konstnärlig gestaltning - Dynamiskt inköpssystem
Referensnummer: GNU 2019/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är ett dynamiskt inköpssystem gällande inköp av konst för deltagande kommuners behov. Falu kommun deltar från början men andra kommuner/bolag kan komma att tillkomma med tiden om behov uppstår.
Notera att ni som leverantör i det dynamiska inköpssystemet ansöker om att kvalificera er för att kunna delta i kommande avropsförfrågningar där ni kan delta och lämna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen