453986-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avledning av avloppsvatten – 4702 Förbipumpning Rosendal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel4702 Förbipumpning Rosendal
BeskrivningUpphandlingen avser totalentreprenad för temporär förbipumpning av avloppsvatten mellan Rosendals pumpstation och Spillepengens pumpstation i Malmö. Entreprenaden omfattar projektering, etablering, drift och avetablering av förbipumpningslösning med tillhörande ledningar, pumpar och bräddlösningar, inklusive dygnet-runt-drift under genomförandet. Syftet är att möjliggöra planerat ventilbyte i befintlig anläggning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90410000 Avledning av avloppsvatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001