453991-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Tjänster avseende fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Beståndsvärdering
Referensnummer: FB2022/284
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Familjebostäder inbjuder anbudsgivare att lämna anbud gällande upphandling av ramavtal gällande värdering av bolagens fastighetsbestånd. Bolag som omfattas av upphandlingen och som kommer att avropa tjänster som denna upphandling avser är AB Familjebostäder, Stockholmshem AB och AB Svenska Bostäder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen