454147-2026 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Gräsberg mötesspårsförlängning, projektering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGräsberg mötesspårsförlängning, projektering
BeskrivningFramtagande av bygghandling för Gräsberg mötesspårsförlängning Objektet är beläget vid driftplats Gräsberg, mellan Ludvika och Borlänge i Ludvika kommun, Dalarnas län. Bandel 324
Intern identifierareKOM-416567
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningFramtagande av bygghandling för Gräsberg mötesspårsförlängning,
Intern identifierareGräsberg mötesspårsförlängning, projektering