See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus- och kross material
Beskrivning: Upphandlingen avser Luleå kommuns samt Luleå Miljöresurs AB behov av grus och krossmaterial.
Intern identifierare: KLF 2025/1896
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avhämtat material och mottagning av rena schaktmassor - Zon 1
Beskrivning: Avser material som beställaren hämtar hos leverantör
Intern identifierare: Avhämtat material och mottagning av rena schaktmassor - Zon 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avhämtat material och mottagning av rena schaktmassor - zon 2
Beskrivning: Avser material som beställaren hämtar hos leverantören
Intern identifierare: Avhämtat material och mottagning av rena schaktmassor - zon 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avhämtat material och mottagning av rena schaktmassor - Zon 3
Intern identifierare: Avhämtat material och mottagning av rena schaktmassor - Zon 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avhämtat material och mottagning av rena schaktmassor - zon 4
Intern identifierare: Avhämtat material och mottagning av rena schaktmassor - zon 4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Levererat material
Beskrivning: Avser material som leverantören levererar till beställaren. Leverans ska kunna ske till hela Luleå kommun.
Intern identifierare: Levererat material