Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och skolmaterial samt kopieringspapper
Referensnummer: KS2019/401
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kontors- och skolmaterial samt kopieringspapper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30197000 Mindre kontorsartiklar, 39162110 Undervisningsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen