454262-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Undervisning och utbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning i Presentationsteknik
Referensnummer: 378.098 /2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kurser i presentationsteknik
Kurser ska kunna ges fysiskt och/eller digitalt. Leverantören ska kunna genomföra utbildningar där Polismyndigheten har verksamhet vilket innebär spridning över hela Sverige. Utbildningar ska även kunna tillhandahållas hos Leverantör eller om myndigheten väljer att hyra en extern lokal. Det är alltid Polismyndigheten som avgör vilket upplägg som är mest lämpligt och därmed hur kursen ska ges fysiskt.
Mer information se bilaga 1 Kravspecifikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen