Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kursarrangör av trafikanordningar och markarbeten i offentlig mark
Referensnummer: T2021-02331
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kursleverantören ska för beställarens räkning arrangera och i alla delar genomföra kursverksamhet i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Antalet kurstillfällen är beroende av hur många som anmäler sig. En prognos är att 1500-2500 personer anmäler sig per år, det kan bli fler eller färre. Maxgränsen för antalet kursdeltagare fysiskt per kurstillfälle är 25 och vid digital kurs är maxgränsen för antal kursdeltagare 12.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen