2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stöd till chefer och ledningsgrupper
Beskrivning: Uppdraget omfattar stöd inom ledar- och grupputveckling, organisationsutveckling samt processutveckling. Leverantören ska kunna erbjuda kvalificerade insatser som stärker kommunens chefer, arbetsgrupper och organisationens långsiktiga utvecklingsförmåga.
Intern identifierare: 26INK011
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80532000 Chefsutbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000