454289-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning – Säkerhetstekniska installationer 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSäkerhetstekniska installationer 2025
BeskrivningDenna upphandling kommer resultera i ramavtal för succesiva avrop för det samlade behovet av Säkerhetstekniska installationer (brand,- inbrott- och passersystem, person- och överfallslarm samt kamerabevakning/CCTV).
Intern identifierareIU25-10
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000