Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster för förtroendevalda revisorer
Referensnummer: UH-2020-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå kommun upphandlar sakkunnigt biträde till kommunens förtroendevalda revisorer för granskning av kommunens nämnder och styrelser, samt sakkunnigt biträde till lekmannarevisorerna för granskning av de kommunala bolagens verksamhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen