454326-2022 - ResultatSverige-Varberg: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: 21/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen omfattar de upphandlande myndigheternas behov av
Störningsassistans
Överfallslarm
Larmutryckningstjänster
Larmväskor
Stationär bevakning med väktare
Flaggning
Ordningsvaktstjänster
Skyddsvakter
Parkeringsövervakning inkl. parkeringsvakt
Fastighetsberedskap
Rondering av fastigheter/objekt
FIP Första Insats Person
Larmutrustning/ larmcentraltjänst ingår ej i denna upphandling.
Upphandlingen kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Allmän orientering
Välkommen att lämna anbud på ovanstående upphandling avseende bevakningstjänster till Varbergs kommun, vill du veta mer om Varbergs kommun gå in på www.varberg.se