454329-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Miljötekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulter för miljötekniska markundersökningar (2)
Referensnummer: GNU 2022/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal omfattar miljökonsulttjänster med tillhörande arbetsuppgifter för två fackområden:
·         Miljötekniska markundersökningar
till  Falun kommun samt bolagen Stora Brunnsvik AB, LudvikaHem AB, Ludvika Kommunfastigheter AB och Tryggheten i Ludvika AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattat årligt värde ca 1 mnkr.