Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verktyg för hantering av sociala medier
Referensnummer: A733.462/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett webbaserat verktyg för administration av sociala medier. Verktyget ska tillhandahållas i form av en extern tjänst som kan användas för moderering, postning och att ta ut statistik.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72400000 Internettjänster, 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen