Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Big Bore CT Strålbehandlingen Sundsvalls sjukhus
Referensnummer: 19RS4266
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av en (1) Big Bore CT till Strålbehandlingsenheten Sundsvalls sjukhus enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen