454398-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Zoologiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inventering och Besiktning av stora rovdjur med tillhörande tjänster till Länsstyrelsen i Västra Götalands Län
Referensnummer: 511-12682-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar dels Inventering av stora rovdjur, dels Inventering av stora rovdjur och besiktning.
Ytterligare information om upphandlingsföremålen finns att tillgå i upphandlingsdokumentet.
Allmän beskrivning och syfte
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behov kvalitetssäkring av stora rovdjur.
Samtliga krav och villkor framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen