454427-2019 - ResultatSverige-Umeå: Laboratoriecentrifuger och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Centrifuger
Referensnummer: HSN 635-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42931100 Laboratoriecentrifuger och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för centrifuger och omfattar:
• Kylcentrifuger för blodpåsar golvmodell
• Kycentrifuger bordsmodell
• Celltvättcentrifuger för blodcentral
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kylcentrifug för blodkomponenter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kylcentrifug stor
Del nr: 2
Kylcentrifug mellan
Del nr: 3
Kylcentrifug liten
Del nr: 4
Celltvättcentrifug
Del nr: 5