454531-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Krishantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom risk och krishantering.
Referensnummer: 2016/02091-KS-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79430000 Krishantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad inbjuder till anbudsgivning gällande – Konsulter inom risk och krishantering. Syftet med upphandlingen är säkerställa Västerås stads övergripande behov av sakkunniga konsulter på en strategisk nivå inom rubricerade områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avtalsområde 1 – Riskhantering (operativ och strategisk)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79430000 Krishantering, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområde 2 – Kontinuitetshantering
Del nr: 2
Avtalsområde 3 – Krisberedskap
Del nr: 3
Avtalsområde 4 – Säkerhetsskydd
Del nr: 4
Avtalsområde 5 – Hot, våld och personsäkerhet
Del nr: 5