Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel: Färska ägg Örebro kommun
Referensnummer: 1097/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03142500 Ägg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av färska ägg för Örebro kommun
Inledning
Örebro kommun bjuder härmed in er att lämna anbud gällande kommunens behov av färska ägg enligt sortimentsspecifikationen. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor. Upphandlande myndighet för denna upphandling är Örebro kommun, org.nr. 212000-1967. Mer information om den upphandlande myndigheten finns att läsa på www.orebro.se
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen