2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anskaffning Vattenpump manuell
Beskrivning: Upphandlingen avser ett leveranskontrakt av manuella vattenpumpar som primärt kommer att användas för att med handkraft pumpa dricksvatten från tankar till dunkar och tappställ för vattenflaskor. Leveranskontrakt med 500 st vattenpumpar manuell och optionsmöjlighet för ytterligare 500 st.
Intern identifierare: 25FMVU2312
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42122130 Vattenpumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Kompletteringsanskaffning av ytterligare vattenpump manuell enligt Försvarsmaktens leveransplan. Leveranskontrakt med 500 st vattenpumpar manuell och optionsmöjlighet för ytterligare 500 st.
Intern identifierare: Anskaffning Vattenpump manuell