454617-2021 - ResultatSverige-Henån: Mätningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter, Kart- och mättjänster
Referensnummer: Dnr. 29-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71355000 Mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AUA.21 Översiktlig information om objektet
Denna upphandling omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter med specifik kompetens och erfarenhet inom konsultstödsområdet kart- och mättjänster i enlighet med detta upphandlingsdokument, se avsnitt 2. Uppdragsbeskrivning för mer information.
Orust kommun har för avsikt att teckna avtal med maximalt tre (3) leverantörer inom detta konsultstödsområde. Anbud ska lämnas på helheten.
AUB.32 Anbudstidens utgång
Anbudet ska vara beställaren tillhanda senast: 2021-07-01 23:59
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71353000 Markmätningar, 71354000 Kartframställning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen