See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljöindex och administrera miljöincitament
Beskrivning: Sjöfartsverket upphandlar ett miljöindex för fartyg för att erhålla kontinuerlig tillgång till tredjepartsverifierad data i Sjöfartsverkets system för farledsavgifter. Miljöindexet som upphandlas ska vara utformat på ett sådant sätt så att miljöpåverkan minskar från de fartyg som ansluter sig.
Intern identifierare: 24-05222
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63726000 Diverse stödtjänster vid sjötransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrera miljöincitament / Miljöindex
Intern identifierare: 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Intern identifierare: 2