454774-2017 - ÄndringSverige-Malmö: Byggnation av lägenheter
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad – Bostäder Lindängen etapp 1.
Referensnummer: 17/363
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nybyggnation av cirka 100 lägenheter inom Lindängen 1 och Allsången 1 i Lindängen i Malmö. Beställarens målsättning är att skapa yteffektiva lägenheter med en förhållandevis låg månadskostnad.