454774-2019 - ÄndringSverige-Falkenberg: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårds -och förbandsmaterial
Referensnummer: SVN2019-44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattar Kungsbacka -, Varberg -, Falkenberg -, Hylte -, Laholm - och Halmstads kommuners behov av Sjukvårds - och förbandsmaterial.