454827-2016 - ResultatSverige-Lycksele: Installation av hissar och rulltrappor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hisservice.
Referensnummer: UH-2016-186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45313000 Installation av hissar och rulltrappor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett Ramavtal med en (1) anbudsgivare för att utföra s.k. hisservice enligt gällande lag samt åtgärder för moderniseringar av hissarna och reparationer som beror på åverkan, utifrån efterfrågat behov under avtalets hela löptid.
Omfattningen av upphandlingen i sin helhet framgår av förfrågningsunderlagets samtliga handlingar.
Ramavtalet omfattar inte några garantier om inköpsvolymer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen