45486-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Flygplatsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CT Bagageskanner
Referensnummer: UPP 2018-188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34960000 Flygplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket är behov att anskaffa en CT skanner för genomsökning av inkomna paket till postterminalen i Malmö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34997000 Regler-, säkerhets- eller signalutrustning för flygplatser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen