454873-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsulter inom fastighetssektorn - Tekniska konsulter: El, VS, Vent, Styr, Brand
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulter inom fastighetssektorn - Tekniska konsulter: El, VS, Vent, Styr, Brand
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för projekteringstjänster gällande nedanstående områden: · Projektering El inklusive passage och larm · Projektering VS inklusive kyla · Projektering Ventilation · Projektering Styr · Projektering Brand Avtal avses tecknas med två leverantörer per område. Avrop sker i enlighet med procentuell fördelning
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTekniska konsulter: El
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121140:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTekniska konsulter: VS
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121140:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTekniska konsulter: Vent
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121140:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelTekniska konsulter: Styr
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121140:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelTekniska konsulter: Brand
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121140:Lot:5