454898-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulentstödd familjehemsvård barn och unga 0-20 år
Referensnummer: 009/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni vara med och bidra till Göteborg stads med barn och unga som av en eller annan anledning behöver placeras i ett familjehem eller jourhem? Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling av Konsulentstödd familjehemsvård gentemot barn och unga mellan 0-20 år.
Låter detta som att det passar er verksamhet?
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen