Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende och träningslägenheter
Referensnummer: SOCN 2021/126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar stödboende och träningslägenheter för målgrupperna ungdomar 16-20 år samt vuxna 21-64 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 125 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 5
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 5
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85312300 Vägledning och rådgivning, 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets eller ramavtalets varaktighet Start: 01/02/2022Slut: 31/01/2026
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5