454947-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vidmakthållande av Marina system (Batchavtal 4)
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 3: Försvarstjänster, militära försvarstjänster och civila försvarstjänster
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Vidmakthållande Batch 4- Skolfartyg typ Altair - Region Sydkusten Ramavtal med löptid på 3 år med möjlighet till förlängning (Option 2 + 2 År)
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll, 50640000 Reparation och underhåll av örlogsfartyg
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 33 407 205 SEK
exkl. moms