2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Arbetsplatsnära IT - Digital teknik, lösningar och tjänster
Beskrivning: Solna stad genomför en RFI för att samla in information om en aktuell marknad eller inom ett särskilt område inför en kommande upphandling. En RFI är inte att likställa med ett upphandlingsdokument och att delta i en RFI är frivilligt. En leverantör kan välja att svara på en del av frågorna eller samtliga frågor. Deltagande i en RFI är aldrig en förutsättning för att få lämna anbud i en upphandling.
Intern identifierare: KS/2026:232
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30213000 Persondatorer, 32232000 Videokonferensutrustning, 32250000 Mobiltelefoner, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 48000000 Programvara och informationssystem