Uppdraget omfattar att successivt tillhandahålla Mälarenergis behov av fällningskemikalier till Hässlö vattenverk samt Flintavik och Skultuna avloppsreningsverk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen