455074-2016 - ResultatSverige-Jönköping: Vuxen- och annan undervisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av e-utbildningar.
Referensnummer: 1096-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för produktion av e-utbildningar till Domstolsverket i enlighet med förfrågningsunderlaget i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80420000 E-lärande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen