455136-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Marknadsföring – Annonsförmedlingstjänster samt annonsering via Mediahus och via Mindre och branschspecifika media
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnnonsförmedlingstjänster samt annonsering via Mediahus och via Mindre och branschspecifika media
BeskrivningDenna upphandling omfattar Annonsförmedlingstjänster samt annonsering via Mediahus och via Mindre och branschspecifika media.
Intern identifierare12587
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341400 Reklamkampanjer, 79342100 Direktreklam, 92111210 Reklamfilmsproduktion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnnonsering i Mindre och branschspecifika media
BeskrivningDetta område avser annonser (digitalt och/eller print) i branschspecifika media.
Intern identifierareAnnonsering i Mindre och branschspecifika media
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnnonsförmedlingstjänster
BeskrivningDetta område avser förmedling av annonser (digitalt och/eller print).
Intern identifierareAnnonsförmedlingstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnnonsering- Mediehus
BeskrivningDetta område avser annonser (digitalt och/eller print) via mediehus.
Intern identifierareAnnonsering- Mediehus