Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Discoverysystem och länkserver
Referensnummer: UPP 2019/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48160000 Programvara för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö universitetsbibliotek avser att ingå avtal avseende ett indexbaserat discoverysystem och en länkserver med tillhörande knowledge base från en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48820000 Servrar, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen