Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Fotograftjänster
Referensnummer: 010551-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22315000 Fotografier
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan har en hög ambitionsnivå på sin visuella kommunikation där foton på kunder och medarbetare är en viktig komponent för att förstärka den mänskliga närvaron. För att säkerställa att våra foton kommunicerar rätt värden vill Försäkringskassan i första hand arbeta med uppdragsfotografering men även viss behov av porträttfotografering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22315000 Fotografier, 79961100 Annonsfotografering, 79961300 Specialfotografering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen