Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läktaranläggning till Vallarnas Friluftsteater
Referensnummer: KS2018-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Falkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Läktaranläggning till Vallarnas Friluftsteater.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45223200 Konstruktionsarbete, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45262400 Uppförande av stålkonstruktioner, 45341000 Montering av räcken, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget innefattar köp och montering av läktarstolar till Vallarnas Friluftsteater.