455320-2016 - ResultatSverige-Stockholm-Arlanda: Bagagehanteringssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Integration av Self Service Bagdrop.
Referensnummer: SDA 2016-001209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34961000 Bagagehanteringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Integration av Self Service Bagage Drop i befintlig anläggning på Arlanda Terminal 5.
Utförda förändringar skall ingå i dagens system för övervakning och befintligt Hotline avtal.
Alla förändringar skall uppdateras i befintlig dokumentation för anläggningen, E-doc, avser både ritningar och dokument i form av t.ex. serviceinstruktioner. E-doc förvaltas av Crisplant, och används som underlag för Hotline.
Leverantören har arbetsmiljöansvar enligt maskindirektivet och anläggningen skall CE-märkas i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Integration av Self Baggage Drop i befintlig BHS anläggning.