Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omställningstjänster.
Referensnummer: 40/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud för upphandling av Omställningstjänster.
Ingående kommuner i Familjen Helsingborg samt Räddningstjänsten Skåne Nordväst avser att upphandla konsulter som kan vara behjälpliga med stöd och åtgärder gentemot medarbetare vid personalomställning och konsulter som kan bistå vid karriärplanering för medarbetare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Omställningstjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79613000 Omflyttning av personal, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen