2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkeskläder - Vård/omsorg, lokalvård, kök & restaurang
Beskrivning: Centralt ramavtal för yrkeskläder som avser yrkeskläder inom vård- och omsorg, lokalvård, kök och restaurang till exempelvis kökspersonal, lokalvårdare, vårdpersonal (såsom undersköterskor, vårdbiträden och sjuksköterskor).
Intern identifierare: SF 2025/256
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Centralt ramavtal för yrkeskläder som avser yrkeskläder inom vård- och omsorg, lokalvård, kök och restaurang till exempelvis kökspersonal, lokalvårdare, vårdpersonal (såsom undersköterskor, vårdbiträden och sjuksköterskor). Stadens samtliga förvaltningar samt nedan angivna bolag och stiftelser kommer att vara avropsberättigade. Bolag: AB Familjebostäder (556035-0067) AB Stokab (556475-6467) Skolfastigheter i Stockholm AB - SISAB (556034-8970) Micasa Fastigheter i Stockholm AB (556581-7870) Svenska Bostäder AB (556043-6429) AB Lomholmen (559280-7233) AB Stadsholmen (556035-1511) SHIS Bostäder (802001-4778) St Erik kommunikation (556738-9951)
Intern identifierare: Yrkeskläder - Vård/omsorg, lokalvård, kök & restaurang