455429-2026 - Resultat
Sverige – Managementtjänster – Konsultstöd - framtida systemstöd för ekonomiavdelningens huvudprocesser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultstöd - framtida systemstöd för ekonomiavdelningens huvudprocesser
BeskrivningDomstolsverkets ekonomiavdelning har behov av externt konsultstöd för att identifiera, förbereda och utreda förutsättningarna för framtida systemlösning avseende avdelningens huvudprocesser, i första hand kopplat till ekonomisystemet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79420000 Managementtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119495:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning