455433-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Läkarvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkare till Kriminalvården region Stockholm
Referensnummer: 2018-22693
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster - EA25
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården upphandlar läkartjänster till anstalter och häkten i region Stockholm.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.