455449-2016 - PlaneringSverige-Malmö: Anläggningsarbete
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal byggtjänster Polismyndigheten Polisområde Stockholm innefattande även Gotland och Uppsala.
II.2.
Typ av upphandling och plats för byggentreprenad
Huvudplats för byggentreprenad: Stockholms län.
Upphandling av ramavtal avseende byggtjänster för Polismyndigheten i Polisområde Stockholm innefattande även Gotland och Uppsala.
SE110 Stockholms län