45554-2021 - ÄndringSverige-Luleå: Diskmaskiner för storkök
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 Brickdiskmaskin inklusive kringutrustning samt kringutrustning till befintlig tunneldiskmaskin i restaurang Källan Sunderbyn
Referensnummer: 20/152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42959000 Diskmaskiner för storkök
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på köp av en brickdiskmaskin inklusive kringutrustning samt kringutrustning till befintlig tunneldiskmaskin för leverans till restaurang Källan på Sunderby sjukhus.
Följande utrustning ingår i upphandlingen (antalet framgår i bilagan Kravspecifikation):
• Brickdiskmaskin + växlare
• Diskinlämning
• Transportörer, diskkorgar och korgrobot
• Brickdispensers och brickor