Avtalet avser en maximal avtalstid på fyra (4) år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48000000 Programvara och informationssystem, 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sveriges Radio upphandlar support och utveckling för att modifiera sin utsändningsprogramvara kallad RDS2000, nedan benämnd "RDS".