455641-2017 - ResultatSverige-Enköping: Snö
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning 2017.
Referensnummer: TF 2017/350
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15981320 Snö
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun ska upphandla vinterväghållning till kommunens gator och fastigheter.
Upphandlingskontraktet är ett ramavtal på 2 år med ev förlängning 1 + 1 år med en eller flera leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vinterväghållning 2017
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15981320 Snö, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen