455652-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopiatorer (MFP) med underhåll och service
Referensnummer: KS-UH/2020:1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av kopiatorer (MFP) med underhåll och service
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser köp av kopiatorer med underhåll och service enligt upphandlingsdokumenten