455654-2017 - ResultatSverige-Östhammar: Försäljning av färdbiljetter och förmedling av paketresor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Riksfärdtjänst.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63512000 Försäljning av färdbiljetter och förmedling av paketresor
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63512000 Försäljning av färdbiljetter och förmedling av paketresor, 63520000 Transportförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Öppet förfarande.