Exploateringskontoret har för avsikt att träffa ett ramavtal med fyra leverantörer som kan tillhandahålla konsulttjänster för verksamheten vad gäller konstruktion (konstbyggnad och geokonstruktion).
Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen